BIENLY BIENLY

Türkiye’de Yerli Thermo Mug Üretimi

31 Temmuz 2023


Merhaba, kahve severler! Bugün, Türkiye'deki thermo mug alanında yerli üretime ve ithal ürünlerin bu pazar üzerindeki etkisine dair bilgilendirici ve bilinçlendirici bir sohbet etmeye ne dersiniz. Hazırsanız kahvelerinizi alın ve beraberce konumuza bir göz atalım.

 

Son on yılda, thermo muglar, kahve tutkunları için vazgeçilmez bir aksesuar haline geldi. Yoğun yaşam tarzlarımızda, sabahları işe giderken veya ofiste çalışırken hepimiz mükemmel bir kahve deneyimi arıyoruz. İşte tam bu noktada thermo muglar devreye giriyor ve içeceklerimizi daha uzun süre sıcak ya da soğuk tutma konusunda bize büyük kolaylık sağlıyorlar. Türkiye'de de bu trend hızla benimsendi ve thermo muglar, hızla yayılarak oldukça popülerleşti.

 

Ancak, Türkiye'deki thermo mug endüstrisi, global markaların ya da Çin menşeili kalitesi ve sağlıklı olup olmadığından emin olmadığımız çin menşeili ithal ürünlerinin işgali altında. Yerel markalar bile son birkaç yıla kadar bu tip ürünleri ithal edip üzerlerine logolarını basarak ya da ürünlerini yurt dışında ürettirerek çalışmaktaydılar. Doğal olarak bu durum yerel markalarımızın uluslararası büyük markalarla ya da yurt dışı menşeili firmalarla rekabet edebilmesinin önüne geçiyordu. Yerli firmalarımız fiyat rekabeti yapabilmek için ya kalitesiz ürünlere yöneliyor ya da kar marjları son derece düşük tutmak zorunda kalıyorlardı.

 

Övünmek istemiyiz ama bu alanda ilk yatırımı yaparak diğer yerli üreticilerimizin de önünü açan, Türkiye’nin en yüksek kapasiteli, en modern teknolojilerleler dünya üreticileriyle rekabet edebilen kalitede üretim yapabilen ve tüm sektörün üretim ihtiyacına cevap veren yerli  thermo mug üretim tesisi Thermostell olarak altını çizmek isteriz ki neyse ki son dönemlerde, Türkiye'de kurulan yerli thermo mug üretim tesisleri piyasadaki yurt dışı kökenli ürünlerin hakimiyetine her ne kadar arzu ettiğimiz boyutta olmasa da yavaş yavaş dur demekteyiz.  Yerli üreticiler olarak, yenilikçi yaklaşımlar ve kaliteli işçilik sunmaya odaklı hizmet anlayışıyla pazarda heyecan verici gelişmelere yol açtık ve her geçen yerli üretimin pazardaki payımız artırmaktayız. Yenilikçi yalıtım teknolojileri ve trend tasarımlarıyla yerli üretim thermo muglar artık ithal ürünlere rahatlıkla rekabet edebilecek özelliklere sahipler.

 

Peki tüm bunlar yeterli mi derseniz, bizce değil. Daha alacak çok yolumuz var. Ama bu konu sadece bizim elimizde de değil. Yerli firmalarımızın ve halkımızın bilinçlenerek yerli üretim thermo mugları talep etmesi ile ancak istediğimiz noktalar gelebiliriz. 

 

Hatta Thermostell olarak kendi markamız Bienly’le uluslararası pazarlara açıldığımızı gururla dile getirebilirz. Özgün tasarımları ve içeceğinizin sıcaklığını her şarta rağmen koruyan yalıtım Teknolojileriyle ürünlerimiz yurtdışı pazarlarında yoğun ilgi görmekteler. Bu başarımızın verdiği ilhamın, yerli thermo mug endüstrisinin büyümesini katkı sağlarken, ithal ürünlerle rekabet konusunda da yerli üreticilerimiz güven aşıladığına inanıyoruz.

 

Tüm bu gerçeklerin ışığında sizden bir ricamız var. Lütfen bir sonraki thermo mug alışverişiniz sırasında yerel seçenekleri tercih ve talep ederek yerli üreticilerimize destek olun. Türk thermo mug üreticilerinin, uluslararası markalarla yarışabilecek kalitede ürünler ürettiğinden emin olabilirsiniz. Yerli üretimi destekleyerek sadece harika bir thermo mug sahibi olmakla kalmaz, aynı zamanda yerel endüstrinin büyümesine de katkıda bulunursunuz.

 

Bir sonraki bloğumuzda buluşmak üzere.